GalNet RADIO

10.01.3303

Imperialne frakcje reagują na spotkania z obcymi.


W przeciągu ostatnich kilku dni wielu pilotów zgłaszało, że ich statki były wyciągane z nadprzestrzeni przez statki obcych. Piloci reagowali w różny sposób, jedni byli przerażeni, inni wykazywali ciekawość.

Wpływowe imperialne ugrupowania: Chapterhouse of Inquisition, Lavigny's Legion oraz 9th Legion wydały rozkazy do swoich pilotów, które bezwzględnie zakazują użycia siły wobec tych tajemniczych statków. Z napływających doniesień póki co wynika, że obcy nie podejmują agresywnych działań i tylko skanują statki które napotykają.

"W żadnym wypadku nasi piloci nie powinni podejmować zaczepnych działań wobec tych jednostek", powiedział gubernator Shelby Ortega, przemawiając z siedziby głównej  Chapterhouse of Inquisition w systemie Kamadhenu.

"Nie znamy ich intencji, więc nie możemy działać pochopnie bo może to mieć tragiczne konsekwencje. Należy pamiętać, że te tajemnicze jednostki potrafią bez jakiegokolwiek wysiłku wyłączyć wszystkie systemy napotkanego statku. Nie powinniśmy robić sobie wrogów z istot o których nic nie wiemy."


Commander Jubei Himura