GalNet RADIO

23.12.3302

Federacyjny program eksploracji w rozsypce

W zeszłym miesiącu Federacja zaapelowała o dostarczanie danych eksploracyjnych z kilku odległych sektorów. Konkurencyjny apel tajemniczej grupy zwanej Children of Raxxla odniósł jednak dużo większy sukces co spowodowało prawie całkowite zignorowanie federacyjnej inicjatywy.

Karl Devene, szef Astrokartografii stacji Mars High podał się w związku z tym fiaskiem do dymisji, co spowodowało zatrzymanie wszystkich projektów w toku i oczekuje się na wyznaczenie następcy.

W międzyczasie Children of Raxxla nie opublikowało jeszcze żadnych danych uzyskanych ze skanów dostarczonych przez niezależnych pilotów i zaczynają się pojawiać głosy, że nigdy nie mieli takiego zamiaru:
"Myślę, że projekt miał na celu tylko sabotaż inicjatywy Federacyjnej", powiedział rzecznik astrografii na Mars High, "Popularne przekonanie, że chodziło o pomoc Salomé, było tylko złudzeniem naiwnych pilotów, którzy jak widać łatwo padają ofiarami prymitywnych manipulacji."

Inni komentatorzy zgadzają się z tymi wnioskami. Jackson Trent, współedytor agencji Obywatel Imperium powiedział:

"Nie rozumiem tej dziwnej fascynacji Raxxlą. Oni są odpowiedzialni za atak na okręt flagowy Patreusa i nie raz udowodnili, że są kryminalistami. Patreus rozprawił się z Emperor's Dawn, może nadszedł czas, żeby podobnie rozprawił się z Children of Raxxla."

Salomé znana w kręgach imperialnych jako Kahina Loren zginęła podczas ataku na konwój, który przewoził ją do Azylu Koontz, w którym miała odbyć wyrok za próbę zamordowania Dentona Patreusa.

W międzyczasie piloci wracający z wypraw eksploracyjnych zaraportowali odnalezienie nietypowych nadajników w głębokim kosmosie, ale chwilowo nie ma na ten temat bardziej szczegółowych informacji.