GalNet RADIO

17.11.3302

Pomoc dla stacji D'Arrest - misja społ.

W lutym tego roku księżniczka Aisling Duval otworzyła centrum repatriacyjne dla byłych niewolników na stacji D'Arrest w systemie Uibuth. Od tego czasu centrum mogło się pochwalić dużą serią sukcesów pomagając w uwolnieniu tysięcy niewolników i uratowaniu setek ze szpon nielegalnych handlarzy.

Podczas powstawania centrum wielu krytyków określało to jako zagranie pod publikę, ale jak się okazało po kilku miesiącach, nie mieli racji. Księżniczka otrzymuje codzienne raporty z centrum i raz w miesiącu odwiedza je osobiście.

Nie było więc zaskoczeniem, że po niedawnych wiadomościach o wybuchu epidemii na stacji, księżniczka Aisling wyłożyła kasę na zorganizowanie pomocy. W oświadczeniu wyraziła troskę o zagrożonych mieszkańców stacji:

"Jest niezwykle ważne, aby mieszkańcy stacji D'Arrest otrzymali jak najszybszą pomoc i dlatego proszę wszystkich niezależnych pilotów o pomoc. Uibuth Empire Party zaoferowało skoordynowanie tej akcji i wypłatę nagród dla pilotów którzy dostarczą jak największe ilości leków (basic medicines) na zagrożoną stację."

Akcja rozpoczęła się 17-go listopada 2017 i potrwa przez tydzień o ile zamierzone cele nie zostaną osiągnięte wcześniej.