GalNet RADIO

05.11.3302

Pechowy podróżnik wrócił do domu

Liczne kanały informacyjne donoszą, że odkrywca amator Cmdr.Lewis wreszcie powrócił do przestrzeni zamieszkałej przez człowieka. W trakcie podróży w ramach Distant Worlds Expedition, podróżnika dosięgło złośliwe fatum i pozostał  sam w swoim uszkodzonym statku typu Asp Scout jakieś 65.000 lat świetlnych od cywilizacji.

W trakcie podróży powrotnej doszło do kolejnego dziwnego wypadku który  spowodował utratę większość zapasów żywności.  Na sześciomiesięczną podróż do domu pozostały mu tylko herbata i różnego rodzaju herbatniki. Gdy dotarł do zamieszkanych rejonów galaktyki został poddany procesowi leczenia skutków niedożywienia oraz zaawansowanej cukrzycy. Po odbyciu kuracji Cmdr.Lewis opowiedział mediom o swoich przeżyciach:

"Podróż była prawdziwym koszmarem. Często traciłem kontakt z otaczającym światem, dodatkowo byłem nawiedzany przez widma dawno zmarłych aktorów  z XXI wieku. Gdyby nie fakt że całe przedsięwzięcie śledzi ponad 1000 moich znajomych z sieci społecznościowych pewnie bym się poddał albo po prostu oszalał. Nie sądzę bym kiedykolwiek w życiu zjadł  chociaż najmniejszy kawałek herbatnika".