GalNet RADIO

10.11.3302

Bitwa o Maia trwa.

Dwa tygodnie temu w systemie Maia wybuchł konflikt między Ant Hill Mob i Pleiades Resource Enterprise. NIe był to jednak zwykły międzyfrakcyjny spór. Według różnych źródeł, Pleiades Resource Enterprise działała na podstawie bezpośrednich rozkazów federalnych urzędników, chcących narzucić systemowi Maia kontrolę Federacji.

Walki były intensywne i zakrojone na szeroką skalę a obie strony konfliktu mocno wzmocnili komandorzy z Federacji Pilotów. Kilkudniowy konflikt wygrała frakcja Pleiades Resource Enterprise, z powodzeniem zdobywając przyczółek w Maia.

Wydaje się jednak, że walka o Maia jest daleka od zakończenia. Ostatnie doniesienia wskazują, że Ant Hill Mob szykuje  odwetowy atak w celu usunięcia Pleiades Resource Enterprise z Maia.

Organizacja opracowała dwutorową strategię by odzyskać kontrolę nad systemem i zaapelowała do społeczności galaktycznej o wsparcie. Oprócz niszczenia okrętów bojowych Pleiades Resource Enterprise, Ant Hill Mob poprosiła pilotów o dostarczanie broni bojowych (battle weapons) siłom bezpieczeństwa systemu, które będą wspierały Ant Hill Mob podczas konfliktu.

Piloci, którzy biorą udział w operacji zostaną hojnie wynagrodzeni.

Kampania rozpoczęła się 10 listopada 3302 i będzie trwała przez okres jednego tygodnia.