GalNet RADIO

27.10.3302

Rozpoczyna się proces Kahiny Loren

W Prism Hall of Justice rozpoczął się dziś proces Kahiny Loren.

Na początku tygodnia w systemie Prism pojawiło się kilka uzbrojonych flotylli. Statki wojenne zadokowały w porcie Hiram's Anchorage, który znajdował się pod silną ochroną sił imperialnych i kontrolującej system organizacji Loren's Legion.

Wiele części stacji Hiram's Anchorage zostało zamkniętych i niedostępnych dla cywili z powodu obaw, że obecność Kahiny i jej wroga senatora Patreusa wywoła na nowo zamieszki. Sam tylko fakt pojawienia się Loren jest kontrowersyjny, ponieważ nie była w systemie od czasu przekazania władzy nad nim ambasadorowi Cuthrickowi Delaney.

Zaobserwowano krótką wymianę zdań między Loren a ambasadorem Delaney, która zakończyła się krótkim uściskiem i odprowadzeniem Loren do celi. Admirał Patreus przybył kilka godzin później, ale media nie otrzymały pozwolenia na rozmowę z żadną z tych osobistości i panuje przekonanie, że proces odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Atmosfera w Prism jest dość ponura. Tłumi się wszystkie głosy popleczników Loren i tylko kilku miało odwagę się publicznie wypowiadać. Admirał Patreus nie cieszy się poparciem lokalnych społeczności, więc atmosfera przypomina ciszę przed burzą.