GalNet RADIO

28.10.3302

Nowa postać na scenie - Yuri Grom

Przed kilkoma miesiącami na czołówkach wiadomości gościły przez dłuższą chwilę Niebiezpieczne Igrzyska, w której mniejsze frakcje walczyły o miejsce na panteonie galaktyki.

Po wielu tygodniach ciężkich zmagań setek niezależnych pilotów bezprecedensowe zwycięztwo odniosła frakcja EG Pilots. W trakcie następujących miesięcy przygotowywali się do wejścia na scenę galaktyki. Czasowe restrykcje na działania w promieniu 30 lat świetlnych od systemów Clayakarma, Nauo, Gyhldekala, Boga i Kpaniya, wprowadzone przez United Research Council, które miały umożliwić utworzenie pozycji startowej dla EG Pilots zostały zniesione.

Jak wszystkie inne potęgi, nowa organizacja będzie szukałą wsparcia niezależnych pilotów, które będzie grało kluczową rolę w jej ekspansji.

Niewiele wiadomo o przywódcy grupy, pilocie Yuri Grom, oprócz tego, że rozpoczynał swoją karierę w Federal Navy, osiągając stopień admirała, przed zainteresowaniem się polityką. Po krótkim konflikcie w systemie Euryale, w którym starł się ze swoimi byłymi towarzyszami broni z Federacji, Grom wypłynął jako lider niezależnej potęgi.

Propaganda rozpowszechniana przez EG Pilots oferuje lakoniczny opis Groma:

"Yuri jest idolem dla swoich popleczników i cieszy się dużym szacunkiem we wszystkich kontrolowaych systemach. Jego władza jest absolutna i niezachwiana."

Jedno jest pewne, obserwacja jego kariery a także przyszłości EG Pilots nie będzie nudna.