GalNet RADIO

29.10.3302

Kahina Loren uznana za winną

W dniu dzisiejszym przed wejściem do Holu Sprawiedliwości w Prism zostało wydane oświadczenie, że Kahina Tijani Loren jest uznana winną próby zamachu na admirała Dentona Patreusa. Fakt został przyjety przez tłum popleczników Loren, którzy pojawili się w oczekiwaniu na werdykt, z wyraźnym niezadowoleniem.

"Panna Loren została skazana na dożywotne umieszczenie w Azylu Koontz w systemie Daibo", powiedział urzędnik sądowy.

Wyciek z pokoju prasowego pokazuje nagranie wideo Loren rozmawiającą z dwoma niezidentyfikowanymi mężczyznami. Brzmi ona następująco:

"Czego oczekujesz w zamian za przysługę?" pyta jeden z nich.

"Podacie mi głowę Patreusa na talerzu" odpowiada Loren.

Pozbawiona już wcześniej tytułu senatora, teraz straciła też tytuł Damy Imperium. Została przewieziona do bezpiecznej celi po ogłoszeniu werdyktu.

Księżniczka Aisling Duval w oświadczeniu dla agencji Imperial Citizen powiedziała:
"Ta kobieta jest nienormalna. Próbowała zabić Patreusa ale sprawiedliwości stało się zadość i galaktyka jest teraz bezpieczniejszym miejscem."

Wychodzący z sali rozpraw, uśmiechnięty admirał Patreus powiedział: "kto sieje wiatr ten zbiera burzę."

Administrator systemu Prism, ambasador Cuthrick Delaney odbył krótką rozmowę z reporterami Gońca Imperium.

"Nie możemy negować wyroku, ale jesteśmy nim przerażeni. Jesteśmy przekonani, że Kahina Loren jest niewinna. Nie zrezygnujemy i przewrócimy każdy znaleziony kamień w poszukiwaniu prawdy."

Anonimowe źródło mające powiązania z imperialnym systemem sprawiedliwości powiedziało: "Tak naprawdę ten wyrok jest wyrokiem śmierci. Nikt nie wraca z Azylu Koontz".