GalNet RADIO

07.10.3302

Badania kosmosu czy próba nadzoru ?

Megakorporacja Sirius ujawniła, że rozprzestrzenia technologię komunikacyjną poprzez rozsyłanie setek sond badawczych głębokiego kosmosu. 

Rzecznik Sirius Corporation powiedział: "Wysyłanie pilotów w pustkę jest obarczone wieloma niebezpieczeństwami, sondy natomiast można wysłać dalej i szybciej niż człowieka. Dodatkowo taki skan jest znacznie tańszy, i śmiem twierdzić że bardziej niezawodny. Te nowoczesne sondy projektowaliśmy w ścisłej współpracy departamentem  Mars High Astrocartography."

"Piloci odkrywcy mają w swojej naturze pogoń za mitami i tajemnicami próbując pozostawić swój ślad w historii przestrzeni. Niestety zdarza się że te dążenia ich zaślepiają. Nasi elektroniczni badacze kosmosu są na to odporni. Obecnie badania galaktyki są prowadzone w sposób nie efektywny. Wkrótce dzięki naszym staraniom będziemy znacznie lepiej znali otaczający nas bezmiar. "

Jeden z niezależnych pilotów, który zdecydował się pozostać anonimowy, powiedział: "Jest w tym wszystkim coś dziwnego, wydaje mi się że te sondy będą mieć możliwości samoobrony, trzeba będzie omijać je szerokim łukiem..."