GalNet RADIO

23.09.3302

Zmarł przewodniczący MetaDrive Inc.

Dzisiaj rano dotarły do nas smutne wieści z systemu Chi Oriona. Niestety po krótkiej walce z chorobą zmarł Femi Dakarai, prezes firmy MetaDrive Inc. lidera w dziedzinie badań nad hipernapędem.

Dakarai podupadł na zdrowiu w zeszłym tygodniu po ciężkiej pracy przy projekcie mającym zapewnić zaplecze finansowe dla firmy. Członkowie rady nadzorczej potwierdzili ,że ostatnio pracował on przez długie godziny często ograniczając czas na odpoczynek. Dodatkowo przyznali że w jego zachowaniu widoczne były oznaki znacznego stresu w jakim się znajdował przez kilka miesięcy. Na to wszystko nałożył się jeszcze audyt MetaDrive Inc. przeprowadzany przez niezależną firmę.

"Powinniśmy na to zareagować wcześniej, ale wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko", powiedziała asystentka Rosaline Merden, "W chwili gdy nasza firma jest praktycznie gotowa by w przyszłym roku zaprezentować nową i bardzo obiecującą technologie, jest to szczególnie tragiczne. Będziemy kontynuować pracę, i w ten sposób uczcimy jego pamięć."

Członkowie rady nie zwlekali z oddaniem ostatniego hołdu swojemu zmarłemu przełożonemu. Działając w imieniu MetaDrive Inc podobno wypłacili także hojną rekompensatę rodzinie Dakarai.

Pozostając nadal w temacie, Raan Corsen, młodszy pracownik MetaDrive Inc., został zawieszony w swoich obowiązkach po wykryciu przez kontrolerów pewnych nieprawidłowości na jego koncie.
Siły bezpieczeństwa w systemie Chi Oriona niedawno przekazane pod kontrolę Ziemskiej Flocie Obronnej, zaapelowały do wiadomości publicznej, o zgłaszanie wszelkich nietypowych obserwacji Corsen.

MetaDrive Inc. stała się jasnym przykładem problemów jakie obecnie dotykają rynki handlowe. Prognozy gospodarcze pozostają co najmniej niekorzystne, i  na horyzoncie nie widać żadnych możliwości ich poprawy.