GalNet RADIO

19.09.3302

Lady Kahina Loren zamieszana w zamach na Patreusa

Źródła bliskie Imperialnemu Senatowi wydały oświadczenia wskazujące, że były senator systemu Prism Lady Kahina Tijani Loren, została postawiona w stan oskarżenia z powodu podejrzewanego związku z zamachem na admirała Danteona Patreusa.

To pierwszy raz kiedy słyszymy o Lady Kahinie od połowy roku 3301. Nie jest jasne czym zajmowała się od tamtej pory, ale wiele źródeł łączy ją jako Komander Salomé z wieloma organizacjami wywrotowymi, takimi jak Children of Raxxla, Phoenix Group, Dark Wheel czy ostatnio Emperor's Dawn.

Po zniknięciu Lady Kahiny w systemie Cemiess miesiąc temu, organizacja Children of Raxxla próbowała zmusić władze systemu do ujawnienia jej lokacji, stosując szantaż ekonomiczny.

"Jej zamiary są jasne", powiedział reporter Obywatela Imperium, "Kahina nienawidzi Patreusa, ponieważ przejął on władzę w systemie Prism, dodam, że całkowicie legalnie. Chodzą jej też po głowie jakieś nierealne mrzonki zostania cesarzem. Próbuje ona zasiać ziarna niezgody wszędzie gdzie się pojawi. Jak opisaliśmy w artykułach miesiąc temu, Lady Kahina jest niebezpieczną wichrzycielką i korzystając z okazji, że została schwytana, władze powinny się z nią rozprawić na dobre. To samo powinno spotkać oddane jej wywrotowe frakcje."

Księżniczka Aisling Duval także ustosunkowała się do aresztowania mówiąc: "Zawsze traktowałam ją podejrzliwie. Teraz pokazała nam swoją prawdziwą twarz. Mam nadzieję, że zostanie surowo ukarana za swoje ohydne zbrodnie. Nie zdziwię się jeśli okaże się, że ona stoi za niestabilną sytuacją w zeszłym roku. Chcę podziękować lojalnym służbom bezpieczeństwa Imperium za ich nieprzerwaną i jak widać przynoszącą efekty pracę."

Lady Kahina została przewieziona do systemu Achenar gdzie oczekuje na proces.