GalNet RADIO

13.08.3302

Salomé - zdrajczyni czy terrorystka?

Agencja informacyjna Obywatel Imperium opublikowała zjadliwy dwuczęściowy artykuł o osobniczce zwanej komandor Salomé, twierdząc, że jest ona w rzeczywistości Lady Kahiną Tijani Loren, zaginioną senator Imperium.

"Zauważamy z przerażeniem, że komandor Salomé wypłynęła po raz kolejny na powierzchnię. Wielu nic nie wie o jej mrocznej działalności, starannie zamaskowanej pozorną niewinnością i urokiem, więc odpowiedzialność ujawnienia podłej prawdy spada na barki Obywatela Imperium. Salomé jest w rzeczywistości Lady Kahiną Tijani Loren, skompromitowaną senator."

"Ciesząca się za młodu luksusami i przywilejami jak wiele innych dzieci z wysoko postawionych rodzin Imperium, będąc trzecią córką, przy najbliższej okazji została wysłana do szkoły z internatem. To tylko wzmogło jej poczucie buntu i pogardy dla rodziny."

"Mimo dobrego wychowania, Salomé dojrzała jako osoba małostkowa, zgorzkniała i zła. Ale nie brakło jej przebiegłości i politycznego sprytu, który wykazała unikając zaaranżowanego małżeństwa na rzecz swojej starszej siostry."

"Salomé nienawidziła swojego ojca, ale pomimo całej antypatii wyraźnie odcisnął on na niej swoje piętno. To był człowiek, który usunął kolonistów z księżyca Chione w roku 3297 bombardując go, czyn potępiony przez Federację jako przestępstwo wojenne."

"Jej rodzina została wymordowana w roku 3300 przez grupę rewolucjonistów zwanych Reclamistami, ale ona w jakiś sposób zdołała się wymknąć. Według niej została porwana, maltretowana i przetrzymywana dla okupu, ale zdołała pokonać swoich prześladowców i przywrócić kontrolę nad systemem Prism do Imperium po wygranej bitwie z Federacją. Nic z tego niestety nie jest prawdą."