GalNet RADIO

05.08.3302

Rozbudowa Floty Federacji - misja społ.

Jako że wrogość między Federacją a Imperium cały czas trwa, Federacja ogłosiła plany powiększenia swojej marynarki wojennej o trzy nowe krążowniki klasy Farragut. Ruch ten jest odpowiedzią na niedawną inicjatywę mającą na celu stworzenie trzech nowych okrętów dla floty Imperium.

W swoim oświadczeniu prezydent Federacji, Zachary Hudson, mówił otwarcie o powodach stojących za kampanią.

"Żyjemy w niepewnych czasach, i jesteśmy na krawędzi niepewnej przyszłości. Kiedy mówię do obywateli Federacji, chcę być w stanie obiecać, że ich domy i rodziny są bezpieczne. Działając na rzecz tej kampanii, możecie mi pomóc dotrzymać tej obietnicy. "

Federacja poprosiła o dostarczenie autofabrykatorów, tantalu i nadprzewodników (autofabricators, tantalum, superconductors) do użycia przy budowie, oraz upoważniła grupę Workers of Gooheimar Alliance do nagrodzenia pilotów, którzy dostarczą wymagane materiałów do Brady Horizons w systemie Gooheimar.

Kampania rozpoczyna się w dniu 4 sierpnia 3302 i będzie trwała przez okres jednego tygodnia. Jeśli cele Federacji zostały spełnione wcześniej niż planowano, kampania zostanie natychmiast zakończona.