GalNet RADIO

01.09.3302

Wrak obcego statku - artefakt przeszłości?

Odkrycie szczątków statku pozaziemskiego pochodzenia przesłało zmarszczki ciekawości ale i obaw przez całą powierzchnię galaktyki.

"Wielu ludzi spekuluje, że to dowody na niedawną aktywność Thargoidów", skomentował profesor Steven Eisler z Instytutu Ksenologii Okinura. "Sugerowałbym zachowanie zimnej krwi. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że ten wrak pochodzi z czasów pierwszych spotkań ludzkości z Thargoidami i to niebezpieczeństwo zostało dawno temu zażegnane."

"Co znajduję o wiele bardziej niepokojącym jest forma wiadomości i zagadek, które zostały odszyfrowane i doprowadziły do tego kseno-archologicznego znaleziska. Ktoś celowo żeruje na ludzkich obawach przed nieznanym i to jest na pewno przedstawiciel naszej rasy. Ten ktoś powinien zostać jak najszybciej pociągnięty do odpowiedziałności."

Próby skontaktowania sie ze znanym teoretykiem konspiracji Ricardo Bentonio spełzły na niczym ponieważ jak stwierdził jego wydawca, Bentonio w chwili obecnej pakuje walizki i wybiera się na długie wakacjie w Stacji Jaquesa.

Komandor Jaiotu