GalNet RADIO

19.08.3302

Inicjatywa Colonia - misja społ.

Nebula Colonia jest położona w stosunkowo spokojnym rejonie przylegającym do systemu Eol Prou RS-T d3-94. Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych latach stanie się ona drugim bastionem ludzkości.

Publiczne zainteresowanie nebulą dramatycznie wzrosło wraz z pojawieniem się w  systemie Eol Prou RS-T d3-94 stacji Jaques po jej nieudanym skoku do Beagle Point. W kolejnych tygodniach piloci przebywali długą  trasę z materiałami które pozwoliły na naprawę uszkodzonej stacji - inicjatywa, która pobudziła wyobraźnię całej galaktycznej społeczności. Wkrótce wielu ludzi, zaniepokojonych rozwijającym się konfliktem między Imperium a Federacją, zaczęło rozważać przeniesienie się tu, daleko od wojennej zawieruchy.

Frakcja 80 DD-D 774-CE-2 postanowiła rozpocząć kampanię zbierania materiałów do utworzenia nowego outpostu w mgławicy Colonia.

Rzecznik frakcji oświadczył:

"Nowy początek. Nowe jutro. To właśnie reprezentuje mgławica Colonia. Szansę stworzenia nowej międzygwiezdej społeczności, z daleka od zarazy konfliktów toczącej zamieszkałą przestrzeń. Z Twoją pomocą możemy tego dokonać."

Frakcja nagrodzi wszystkich pilotów, którzy zdecydują się dostarczyć tytan, półprzewodniki i robotykę (titanium, semiconductors, robotics) do Jaques Station. Kampania rozpoczęła się 18go sierpnia 3302 i potrwa przez dwa tygodnie.