GalNet RADIO

12.08.3302

Czy nadchodzi ekonomiczna zawierucha?

Według agencji informacyjnej Galactic Financial Times, która zanalizowała największe z korporacji Federacji i Imperium, wszystko wskazuje na nadchodzący kryzys gospodarczy na najbliższych latach.

"Korporacje takie jak Sirius, Gutamaya i Core Dynamics przewidują słabe zyski", powiedział korespondent GFT. "Powinny się one skoncentrować na marketingu i wprowadzaniu nowych linii produktów, a zamiast tego przeznaczają duże sumy na intensywne badania. Nie wiemy czemu ignorują tradycyjny cykl sprzedaży."

Akcjonariusze są zawiedzeni słabymi zyskami ze swoich inwestycji, choć spadające ceny akcji w wielu sektorach umożliwiają innym ich zakup po niskich cenach. Nasze prośby o komentarze w tych sprawach pozostały bez echa.

Pomimo raportu GFT, niektórzy komentatorzy obwiniają podpisany w roku 3278 traktat Londyński za spowolnienie rynku. Traktat został podpisany przez trzy największe potęgi po wprowadzeniu napędu skokowego i wprowadza ścisłe ograniczenia tonażu statków flagowych w celu uniemożliwienia wyścigu zbrojeń. Niestety jest on teraz obwiniany za wprowadzanie barier w rozwoju gospodarczym.

Ciekawą ofertą dla inwestorów nie obawiających się ryzykownych ale potencjalnie lukratywnych przedsięwzięć jest nowo powstała firma Metadrive Inc. Firma z siedzibą w systemie Chi Orionis specjalizuje się w napędach hiperprzestrzennych poszukuje właśnie nowych inwestorów.