GalNet RADIO

22.08.3302

Co się dzieje w Collins Market?


Jak donoszą lokalne media, Riley Simons, wicedyrektorka korporacji Blue State Industry, kontrolującej bazę planetarną Collins Market w systemie HR 8444, wydała oświadczenie dotyczące stanu gospodarczego kolonii:

"Collins Market osiągnął niespotykanie wysokie wyniki finansowe w tym półroczu. Kolonii nigdy nie wiodło się lepiej, a sprawiedliwe rządy Imperialnej korporacji sprawiły, że w mieście zapanował łąd i prządek. Nowe zwyczaje i kultura Imperium pozwala na rozwój intelektualny tutejszej populacji, mieszkańcy są więc bardzo zadowoleni z rządów Blue State Industry. Z dumą umożliwiamy wszystkim przebywającym w kolonii pławienie się w blasku Imperatora Arissy Duval!"

Oświadczenie to zwróciło uwagę GalNet News ze względu na dramatyczną transmisję nadawaną cyklicznie z Collins Market, którą przechwyciła frakcja Skrzydlata Husaria, sprawująca władzę w systemie. Transmisja była zakodowana, ale specjalistom ze Skrzydła Specjalnego Feniks udało się złamać kod. Oto jej treść:

"Uwaga! Mówi Sergio Barracuda, technik operacyjny trzeciego stopnia w bazie planetarnej Collins Market, system HR 8444. Sytuacja w bazie jest dramatyczna. Korporacja Blue State Industry, która kontroluje kolonię doprowadziła praktycznie do upadku Collins Market! Wszelka komunikacja ze światem zewnętrznym została zablokowana. Port nadal przyjmuje statki i oferuje standardowe usługi, ale to tylko przykrywka. Jeśli nikt nam nie pomoże, wkrótce po naszej kolonii nie zostanie ślad. Udało mi sie uzyskać dostęp do zakodowanego łącza z Radiem Galnet. Nie mogę działać otwarcie, więc co jakiś czas będę przesyłał wiadomości, które dostarczają mi obywatele Collins Market w celu uświadomienia mieszkańców naszego systemu o sytuacji, jaka panuje w bazie."

Według Feniksa, transmisja została zablokowana przez Blue State Industry, zwanych potocznie "Niebieskimi". 

Co tak naprawdę dzieje się w Collins Market? Będziemy Was informować na bieżąco o wszelkich doniesieniach w tej sprawie.

M.S.