GalNet RADIO

14.07.3302

Poszukiwanie skorupiaków - misja społecznościowa

Od czasu ich odnalezienia, struktury obcej inteligencji były poddawane wnikliwym badaniom ale także wzbudzały wiele kontrowersji a nawet spowodowały wysłanie floty Federacji do systemu Merope.

Jako jedyne znane źródło meta-kompozytów skorupiaki przedstawiają sobą ogromną wartość, nikogo nie dziwi zatem fakt, że Imperium zwróciło się do pilotów o dostarczanie danych eksploracyjnych w nadziei na odnalezienie innych lokalizacji.
Rzecznik koordynującej akcję Bava Blue Travel Systems wydał następujące oświadczenie:

"Biorąc pod uwagę jak istotne są Skorupiaki, musimy jak najszybciej ustalić, czy w naszych okolicach znajdują się jakieś inne ich kolonie. Prosimy wszystkich niezależnych pilotów o pomoc w tym przedsięwzięciu."

Rzecznik został zapytany czy powodem rozpoczęcia kampanii była decyzja Federacji o umieszczeniu w systemie Merope dwóch krążowników, ale odmówił komentarza.

W imieniu Imperium Bava Blue Travel Systems obiecało wypłacić nagrody wszystkim pilotom, którzy dostarczą dane eksploracyjne do stacji Bauschinger City w systemie Bava. Kampania rozpocznie się 14 lipca 3302 i będzie trwała przez tydzień, o ile zamierzone cele nie zostaną osiągnięte wcześniej.