GalNet RADIO

07.07.3302

Koalicja Graniczna popiera SEPP

Trzeciego lipca 3302 na stacji Iren Dock odbyło się kryzysowe spotkanie Koalicji Granicznej na którym wszystkim biorącym udział frakcjom został przedstawiony pakt Manite-Piscium. Wynikiem była jednogłośna decyzja o poparciu frakcji Social Eleu Progressive Party w jej walce o zostanie Potęgą. W podjęciu decyzji pomógł Duke Tiberius, który po przybyciu na spotkanie powiedział:

"Wierzymy w eksplorację, kolonizację i odkrycia naukowe. Te idee są większe niż Mikun i Manite, większe niż Koalicja Graniczna, większe niż graniczne kolonie. Dlatego Koalicja Graniczna poprze SEPP w ich walce o władzę."

Koalicja Graniczna wierze, że frakcja która zatryumfuje w Niebezpiecznych Igrzyskach będzie podzielała jej pogląd o pokojowej eksploracji, kolonizacji i odkryciach naukowych - pogląd który jest wspólny dla wielu wpływowych frakcji.

Trzynastego lipca 3302 odbędzie sie dyplomatyczne spotkanie  w celu ustalenia dalszych strategii w przypadku wygranej Galcopu, jedną z których jest pełne poparcie EG Pilots.

Valentina Tereshkova