GalNet RADIO

01.07.3302

Imperium krytycznie o obecności Federacji w systemie Merope

W ciągu ostatniego tygodnia wiele rozmawiało się na temat obecności federalnych krążowników w systemie Merope. Okręty te zajęły pozycje w pobliżu obcych struktur powszechnie znanych jako skorupiaki, wywołując tym oburzenie i protesty różnych środowisk społeczności galaktycznej.

Po niedawnym oświadczeniu Admirał Maxton Price, w którym twierdziła ona, że obecność Marynarki Federacji w Merope jest "całkowicie legalna", Senator Zemina Torval potępiła to oświadczenie dodatkowo podkreślając,że jest to zwykła próba zagrabienia skorupiaków i co za tym idzie, meta-kompozytów.

"Meta-kompozyty są jedynym materiałem zdolnym do przeciwdziałania niekorzystnym efektom Tajemniczych Artefaktów, i z tego względu są bardzo wartościowe.".

"Nie mam żadnych wątpliwości, że decyzja Federacji o rozmieszczeniu okręty w Merope stanowi próbę zagarnięcia skorupiaków i wytwarzanych przez nie meta-skompozytów. To jest nie do przyjęcia."

Senator Torval nie chciała powiedzieć jakie działania, i czy w ogóle Imperium jakieś podejmie w odpowiedzi na blokadę Federacji. Ale biorąc pod uwagę niedawny konflikt pomiędzy Federacją a Imperium w systemie Daramo, wydaje się bardzo prawdopodobne, że sytuacja ta zwiastuje dalsze zaognienie relacji pomiędzy tymi potęgami.