GalNet RADIO

28.07.3302

Imperium apeluje o dostawy meta-kompozytów

W momencie gdy cała galaktyka coraz bardziej skupia swój wzrok na  meta-kompozytach, Imperium właśnie ogłosiło budzącą kontrowersję misję społeczną na dostawy tego rzadkiego towaru.  Rzecznik frakcji Zagoro Imperial Society, która koordynuje przedsięwzięcie, wydała następujące oświadczenie:

"Nie znamy jeszcze wszystkich zastosowań meta-kompozytów, ale ich zdolność do zwalczania szkodliwych skutków wywoływanych przez Tajemnicze Artefakty wskazuje na istotny związek pomiędzy tymi obiektami, zapewne podobna zależność dotyczy także Nieznanych Sond. Byłoby bardzo nierozsądnym dopuszczenie aby ktoś ustanowił monopol na ten ważny materiał. "

"Wspierając tę inicjatywę pokarzecie że ludzkość zajmuje właściwe miejsce we wszechświecie i jest gotowa na spotkanie z przyszłością. - jakakolwiek by ona nie była"

Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że inicjatywa Imperium zbiega się z federalną kampanią  której celem jest założenie nowej placówki na planecie HIP 17225 A1 - w miejscu potwierdzonego występowania Skorupiaków.

Zagoro Imperial Society obiecało nagrodzić pilotów, którzy dostarczają meta-kompozyty do stacji Axon w systemie Zagoro. Kampania rozpoczyna się 28 lipca 3302 i będzie trwała przez tydzień. Jeśli cele Imperium zostaną spełnione wcześniej niż jest to planowane, kampania zostanie natychmiast zakończona.