GalNet RADIO

11.07.3302

Ekspansja Federacji rusza ponownie

Cztery dni temu Federacja rozpoczęła ekspansję w systemie Segovan otwierając budowę nowego outpostu. Zwolennicy Federacji zostali poproszeni o dostarczanie materiałów potrzebnych do konstrukcji, ale apel wzbudził wiele kontrowersji w galaktyce i wiele głosów zaczęło pytać czemu Federacja zajmuje sektor Plejad.

Wkrótce po rozpoczęciu kampanii, Imperialni piloci zaczęli atakować statki handlowe dostarczające towary do stacji Ramsbottom Hub. Eskalacja konfliktu wkrótce zoowocowała blokadą systemu w celu uspokojenia sytuacji. Stacja Ramsbottom Hub została zamknięta i setki pilotów w statkach handlowych nie mieli gdzie oddać swojego ładunku. Rząd systemu zapewniał, że blokada jest nieodzowna do rozwiązania sytuacji, ale handlarze Federacji głośno wyrażali swoją niechęć do tej decyzji.

Świeże raporty z systemu Segovan wskazują na to , że Federacja wysłała do systemu delegację ze wsparciem dwóch krążowników Farragut i przekonała władze systemu do zniesienia blokady.
Rzecznik Federacji powiedział:

"Blokada zakłóciła postęp naszej konstrukcji, ale dzięki niezależnym pilotom otrzymaliśmy tak dużo materiałów, że niewątpliwie podstawy outpostu zostaną wykonane. Ruch handlowy w systemie jest ponownie otwarty i zapraszamy wszystkich pilotów do pomocy."