GalNet RADIO

02.07.3302

Darowanemu koniowi jednak zagląda się w zęby

Dziś miał miejsce coroczny Dzień Hołdu Kumo, podczas którego reprezentanci systemów będących pod kontrolą Archona Delaine wyrażają swój szacunek dla Lorda Piratów przez wręczanie mu sowitych podarunków.

Lista co bardziej wyróżniających się darów była długa i zaliczały sie do niej grupa pojmanych arystokratów Imperium, duży ładunek rzadkich narkotyków czy nawet żywy Skorupiak. Jeden z systemów podarował Lordowi korwetę wypełnioną eksperymentalnymi broniami, ku widocznemu zadowoleniu Archona.

Niestety niektóre z systemów, znajdujących się w trudnej sytuacji gospodarczej, nie były w stanie podarować niczego wartościowego. Jeden z bardziej pechowych oficjeli, Ferdinand Haim reprezentujący system Lusonda, przybył z pustymi rękami w zamian oferując swoją lojalność jako dar. Na całej sali zapadła głucha cisza, a po chwili Lord Piratów podziękował Haimowi za dar a następnie rozkazał mu udowodnić swoją lojalność odbierając sobie życie.

Kiedy ciało Heima było wynoszone z sali jeden z obecnych piratów zauważył z sarkazmem: "Zawsze się znajdzie jakiś pajac próbujący grać kartą lojalności, chyba nas pomylił z Imperium"

Commander Gan