GalNet RADIO

02.06.3302

Zuchwałe Igrzyska - Walka o Dziką Kartę

Galaktyka jest domem dla niezliczonej ilości frakcji, niektóre z nich posiadają tysiące członków ale są również takie w skład których wchodzi tylko kilka osób. Niektóre istnieją by służyć galaktycznej społeczności, podczas gdy inne kierują się bardziej antagonistycznych dogmatami. W zamieszkałej przestrzeni niemal każdy światopogląd ma swoją frakcję.

Ostatnie doniesienia wskazują, że największe z tych frakcji zdobyły takie poziomy władzy i wpływów, że brakuje im już tylko niewielkiego kroku naprzód by stać się mocarstwem galaktycznym. Progres tych frakcji zbiega się w czasie z krążącymi pogłoskami  o załamaniu się władzy w pirackim imperium Archon'a Delaina.

W związku ze zbliżającą się tak ogromną zmianą na mapie politycznej galaktyki, największe frakcje podjęły bezprecedensowe działania i zorganizowały rozgrywkę stawką w której jest  prawo awansu do statusu potęgi. Współzawodnictwo to otrzymało nazwę: "Zuchwałe Igrzyska".

Trinity Avon, niezależna reporter przedstawia charakter igrzysk:
"Istnieje pięć frakcji które rywalizujących ze sobą w Zuchwałych Igrzyskach: Alliance Elite Diplomatic Corps, Border Coalition, GalCop, Interstellar Communist Union oraz Social Eleu Progressive Party.  Między czerwcem a lipcem 3302, grupy te będą uczestniczyć w szeregu kampanii, dając w ten sposób możliwość niezależnym pilotom na wspieranie wybranej przez siebie frakcji".

Ale nie tylko te frakcje wezmą udział w tym współzawodnictwie. Do rozpoczęcia igrzysk pozostało nadal kilka tygodni, i kilka mniejszych ugrupowań zaczęło ze sobą konkurować o zdobycie dzikiej karty, i zajęcie szóstego miejsca uprawniającego do startu w Igrzyskach. W najbliższych tygodniach, frakcje te będą próbować swoich sił w serii ogłaszanych konkurencji.

Pierwszą ogłoszona konkurencja w "Walce o Dziką Kartę" wymaga od pilotów odpalenia swoich laserów górniczych i fedrowania złota. Frakcja która wydobędzie największą ilość złota na koniec tygodniowych zawodów zostanie ogłoszony zwycięzcą pierwszego etapu "Walki o Dziką Kartę" . Oczywiście, piloci mogą współzawodniczyć na wszystkich płaszczyznach, także poprzez zakłócanie starań swoich rywali.

Impreza rozpoczyna się 2 czerwca 3302 i będzie trwałą przez tydzień.