GalNet RADIO

18.06.3302

Projekt Wytrzymałość

10 lutego 3301, dwa statki klasy Cobra wystartowały z Allen Platform w systemie Dijkstra. Pilotujący je komanderzy Dr Simms i Sid Solo postawili przed sobą zadanie jak żadne inne. Po 16 miesiącach od daty startu obaj piloci kończą okrążanie naszej galaktyki i zbliżają się do granic zamieszkanej przestrzeni.

Od czasu ich startu nastąpiło wiele zmian, zmiany w oprogramowaniu pozwalają na wyznaczanie skoków na odległość 1000 ly a nie 100 jak wcześniej, poprawione procedury komunikacji i łączenia sie w skrzydła pozwala na współpracę przy eksploracji w sposób wcześniej niespotykany. Niestety żaden ze statków nie był wyposażony przy odlocie w łazik, więc nie mogą oni skorzystać z pełnych dobrodziejstw eksplorowania powierzchni ciał niebieskich.

Co czują wracając po tak długiej nieobecności? "Nie jestem pewien", powiedział Dr Simms, "najbardziej martwię się procedurą lądowania na stacji, trochę obaj zardzewieliśmy, przez tak długo nie widzieliśmy nic innego niż pustkę kosmosu i odległe światy, nie wiem czy będziemy pamiętać jak się do tego zabrać."

Komandor Sid Funkleton