GalNet RADIO

17.05.3302

Purytańska organizacja zagraża handlarzom

Z początkiem bieżącego tygodnia prywatna firma ochroniarska o nazwie Diamond Frogs zaapelowała o dostarczanie alkoholu i innych legalnych używek do Skvortsov Orbital w 63 G. Capricorni w związku z wielką celebracją sukcesu odniesionego przez Ekspedycję Distant Worlds. Niezależni handlowcy z wszystkich zakątków galaktyki odpowiedzieli entuzjastycznie na apel, ale wygląda na to, że nie wszyscy podzielają ich zapał.

Zaczynają napływać raporty o ekstremistycznej organizacji abstynentów z pobliskiego systemu Eravate, która napada i niszczy statki osób dostarczających legalne używki do Skvortsov Orbital. Na razie ten proceder odbywa się na bardzo małą skalę, ale reprezentanci Diamond Frogs wyrazili zaniepokojenie na temat niestabilnej sytuacji społecznej w Eravate, która zaczyna wpływać na pobliskie systemy.

Komandor Paramemetic, szef logistyki Diamond Frogs, powiedział, że jego organizacja podejmie wszelkie konieczne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo handlowcom przywożącym dostawy. "To wstyd, że Ci niepoważni puryści starają się zakłócić tak ważną imprezę, ale dołożymy wszelkich starań, żeby wszystko odbyło się zgodnie z planem".

"Disc" Commander Felix Dyson, radio Skvortsov