GalNet RADIO

15.05.3302

Demonstracja w sprawie uwolnienia Halsey

Dokładnie rok temu prezydent Federacji Jasmina Halsey i wiceprezydent Ethan Naylor wyruszyli w podróż w celu odwiedzenia zrzeszonych systemów. Dwa tygodnie później ogłoszono zaginięcie ich statku flagoweg Starship One. Mimo pesymistycznych rokowań co do sukcesu akcji poszukiwawczej, szczątki statku zostały odnalezione, a wraz z nimi niewielka ilość kapsuł ratunkowych zawierających rozbitków, wśród których znajdowała się była pani prezydent.

Jasmina Halsey miała wielu politycznych przeciwników, ale także duże ilości popleczników. Niektórzy z nich zgromadzili się dziś na Marsie,  przed kliniką psychiatryczną w której przebywa była prezydent, trzymając transparenty i skandując slogany domagające się uwolnienia Jasminy.

Rachel Young, jedna z bardziej entuzjastycznych zwolenników byłej pani prezydent powiedziała do zgromadzonych reporterów co następuje:

"Prezydent Halsey bardzo ciężko pracowała dla Federacji. Zasłużyła sobie aby być z rodziną. Zasłużyła sobie na szacunek i opiekę jakie należą się każdemu byłemu prezydentowi, a nie na odosobnienie w wariatkowie."

Siły Bezpieczeństwa Federacji monitorują demonstracje w celu zapewnienia jej pokojowego przebiegu.

Komandor Corrigendum