GalNet RADIO

26.05.3302

Brak kontatktu z Jaques Station

Dwa tygodnie temu ogłoszono, że Jaques Station, najsłynniejszy port kosmiczny mogący samodzielnie podróżować, wykona niesamowicie odległy skok z Gliese 1269 do Beagle Point. Proponowana wyprawa otrzymała entuzjastyczne poparcie ze strony społeczności galaktycznej, okazało się ono między innymi w  odstawach paliwa idących w tysiące ton.

Ale mimo że od odlotu minął już tydzień, do opinii publicznej nie dotarły żadne komunikaty z Jaques Station. Badacze w Beagle Point także nie zgłaszali żadnych oznak przybycia stacji. Dr Kaii, jeden z liderów Distant Worlds Expedition, wydał następujące oświadczenie:
"Otrzymałem liczne raporty od pilotów w pobliżu Beagle Point, niestety żaden z nich nie potwierdza obecności Jacques w tym rejonie kosmosu. Członkowie floty przeszukali pobliskie systemy, ale tam także nie ma śladu stacji. Wkrótce i bez zbędnej zwłoki zostanie uruchomione dochodzenie w tej sprawie "

Kinsley Larson, specjalista inżynierii, przedstawił swoją opinię na ten temat w Federal Times:
"Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Skok na taką odległość byłby niezwykłym wyczynem dla statku, a co dopiero dla stacji gwiezdnej. Nawet jeśli Jaques Station przetrwała skok, jest wiele rzeczy, które mogło pójść nie tak i spowodowały, że zboczyła ona z kursu. Teraz Jaques może być niemal wszędzie w galaktyce, oczywiście zakładając, że wciąż jest w jednym kawałku. "


Ostatnio wiele Tajemniczych Artefaktów sprzedano na Jaques Station, przez co pojawiły się tam problemy techniczne i  to w czasie odlotu w kierunku Beagle Point.