GalNet RADIO

29.04.3302

Zbrojenie się Federacji i Imperium

W popularnym talk show "Sprawy najwyższej wagi", publicysta polityczny Walter Astoria bronił niedawną budowę przez Sojusz nowej stacji typu outpost. Jednocześnie wyraził on swoje zaniepokojenie rozbudową marynarek Federacji oraz Imperium.

"Czy kogokolwiek obchodzi że nowa placówka Sojuszu to stacja przeznaczona do nasłuchu? Federacja i Imperium budują okręty flagowe, niby z powodu tej stacji? Nie rozśmieszajcie mnie!"

"Federalne stocznie na rozkaz Hudsona działają na maksymum swoich możliwości produkcyjnych. Od momentu wzmożenia tych zbrojeń, Marynarka Federacji w zasadzie podjęła tylko jedną akcję zbrojną w Kausalja przeciwko siłom Świtu Cesarza".

"Także, chociaż trudniej to zauważyć ze względu na długotrwały konflikt ze Świtem Cesarza, Imperium znacznie rozbudowuje swoje siły zbrojne.  Ale przecież wiemy że wokół nowego flagowca Majestic tworzona jest nowa kompletna grupa bojowa. Jest to jawna próba utrzymania status quo pomiędzy obydwiema potęgami."

"Przyjrzyjcie się naszej historii - nie ma w niej wielu przykładów wyścigu zbrojeń  które wzmacniały pokój i nie prowadziły do konfliktu. Nie wróży to dobrze na przyszłość.".

Cmdr.Corrigendum