GalNet RADIO

14.04.3302

Legalizacja Burbonu - misja społecznościowa

Od jakiegoś czasu w systemie Epsilon Indi pojawiały się plotki sugerujące, że frakcja United Epsilon Indii Flag będzie rekrutować niezależnych pilotów do akcji zwanej żartobliwie "Łapóweczki dla Wódeczki". Mówiło się o serii niejawnych spotkań z władzami systemu, podczas których zapadła zgoda na ponowne rozpatrzenie statusu Burbonu z Indii, nielegalnego od prawie roku.

Dziś z ust Yulii Kuriakowej znanej jako Igła, będącej rzecznikiem organizacji padło następujące oświadczenie:

"Niecały rok temu władze Epsilon Indii zakazały produkcji Burbonu z Indii, klasyfikując go jako substancję nielegalną. Po serii rozmów planujemy dostarczyć potężne ilości nielegalnych trunków na Mansfield Orbital jako łapówkę dla urzędników."

United Epsilon Indii Flag poprosiła o szmuglowanie na Mansfield Orbital następujących nielegalnych alkoholi: Burnam Bile Distilate, Eranin Pearl Whiskey, Leestian Evil Juice i Wuthielo Ku Froth, na której to stacji utworzono tymczasowo czarny rynek, który będzie te trunki skupował.

Federacja oświadczyła, że ta kampania stanowi akt ekonomicznego nadużycia i oskarżyła United Indii Epsilon Flag o podżeganie ludności do wykroczeń, co jednak nie jest niczym nowym dla Epsilon Indii, która w zeszłym roku prowadziła nielegalną kampanię szmuglowania materiałów wybuchowych.

United Epsilon Indii Flag obiecała sowite wypłaty dla pilotów, którzy dostarczą wymienione trunki do Mansfield Orbital w systemie Epsilon Indii. Kampania rozpoczęła się 14 kwietnia 3302 i będzie trwała przez tydzień lub do czasu otrzymania założonych ilości alkoholi. Jak widać nawet skorumpowani urzędnicy czasem potrafią powiedzieć "to już wystarczy"