GalNet RADIO

07.04.3302

Inicjatywa badań przyćmiewa kampanię federalną

Federalna kampania mająca na celu pozbycie się główek cebulowych nie osiągnęła swojego celu ponieważ akcja "Oddaj Cebulę" spotkała się jedynie z niewielkim odzewem ze strony pilotów. Pomimo wielkich wysiłków prowadzących kampanię, konkurencyjna akcja propagująca badania nad rośliną okazała się znacznie bardziej popularna. Choć akcja nie zakończyła się spodziewanym sukcesem, prowadzący ją Cebulowy Car, Edward Bores, pozostał optymistyczny:

"To prawda, że liczyliśmy na znacznie większe wsparcie, ale i tak osiągnęliśmy wiele. Tysiące ton cebulowych główek zostały wyeliminowane z obiegu, osłabiając kryminalne kręgi prosperujące na dystrybucji i sprzedaży tego narkotyku"

W tym samym czasie organizacja Altair Purple Mob, prowadząca współzawodniczącą kampanię, wyraziła zadowolenie z wyniku:

"Czynienie nielegalnymi substancji takich jak główki cebulowe, służy tylko penalizacji uczciwych obywateli i napełnia portfele przestępców. Dzięki społeczności galaktycznej posiadamy teraz środki do przeprowadzenia dodatkowych badań nad główkami i udowodnienia, że nie tylko są nieszkodliwe, ale wręcz posiadają właściwości zdrowotne"