GalNet RADIO

15.03.3302

Przełom w walce z technologiczną plagą!

Kiedy profesor Ishmael Palin i jego zespół zniknęli w drodze do Maia b1ba, badania metakompozytów prawie osiągnęły zastój, i tylko Międzygwiezdna Grupa Badawcza Canonn kontynuowała prace nad tajemniczym materiałem. Niedawne raporty wskazują jednak że badania nadal trwały pod nieobecność profesora Palina za sprawą Lei Tantaga, molekularnej chemik stacjonującej w Obsidian Orbital.

„Wiedzieliśmy już że trwające problemy techniczne są rezultatem molekularnej ingerencji ze strony Nieznanych Artefaktów.” powiedziała Tantaga. „To co wiemy teraz to fakt, że meta-kompozyty mogą zostać użyte w celu zneutralizowania tej ingerencji. W surowej formie meta-kompozyty nie są takie efektywne, a proces użycia ich do stworzenia materiałów które mogą przeciwdziałać niebezpiecznemu mechanizmowi samo-naprawy artefaktu nie został jeszcze udoskonalony. Ale zdecydowanie jesteśmy na dobrej drodze.”

W odpowiedzi na ten postęp, władze portów dotkniętych przez technologiczną plagę otworzyły swoje rynki na sprzedaż meta-kompozytów, mając nadzieję na otrzymanie kolejnych ilości tak potrzebnego materiału i powrotu ich stacji do normalności. Pozyskiwanie meta-kompozytów pozostaje jednak kontrowersyjne za sprawą niektórych opinii, że tak zwane skorupiaki, z których pochodzą materiały, i są niszczone w procesie żniw, powinny być chronione.