GalNet RADIO

01.03.3302

Modernizacja prezydenckiej floty poddana w wątpliwość

Po tym jak wycofano okręt Saud Kruger Narwal z prezydenckiej floty, krytycy administracji Hudsona skomentowali decyzję użycia dwóch krążowników klasy Farragut korporacjiCore Dynamics jako prezydenckich środków transportu.

W wywiadzie udzielonym Federal Times, członkini Kongresu Kristine Lasky powiedziała: „To nie są przemysłowo-standardowe okręty które można nabyć na rynku. Są to głównie okręty militarne – największe w inwentarzu Marynarki Federacji. To że prezydent ma zamiar korzystać nie z jednego, a dwóch takich krążowników, powinno poważnie zaniepokoić podatników.”

„Czy jest konieczne aby prezydent rozmieszczał grupę bojową za każdym razem kiedy odwiedza zagranicznych dygnitarzy? Jaką wiadomość to niesie do innych przywódców? Nie wygląda to na kwestię bezpieczeństwa, raczej jak pokaz siły!”

Kristine Lasky ogłosiła że poprosi Federalny Urząd Odpowiedzialności o zbadanie kwoty zakupu i rozlokowania, jaką będą musieli zapłacić podatnicy, oraz o nałożenie limitu na prezydenckie użycie statków do kilku okazji na rok fiskalny.