GalNet RADIO

16.03.3302

Koniec drogi dla Damona Clarka

Kiedy opozycyjna organizacja zwana Świtem Cesarza ujrzała światło dzienne, spora liczba wysoko postawionych Imperialnych okazała się być powiązana z grupą. Jedną z takich osób był Damon Clarke, wybitny przemysłowiec i członek wewnętrznego kręgu Księżniczki Aisling Duval. Według raportu opublikowanego przez Imperialnego Heralda, jedna z kompani Clarka sprzedawała broń Świtowi Cesarza, a nowiny te pogrążyły Clarka w skandalu.

Prominentny patron zaprzeczył by wiedział o transakcji, lecz jego deklaracje niewinności zostały podważone kiedy uciekł z imperialnej przestrzeni. Od tamtego momentu, żadne informacje odnośnie miejsca pobytu czy akcji Clarka nie zostały ujawnione publice.

Jednak bliżej nieokreślone źródło, które twierdzi być blisko Imperialnej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podzieliło się nowinami na temat losu Clarka. Fragment anonimowej wiadomości został przedrukowany poniżej:

„Jak wiecie, Clarke uciekł z Imperialnej przestrzeni kiedy jego powiązania ze Świtem Cesarza zostały odkryte. Ale nie uciekł daleko. ISBW (Imperialna Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego) dopadła go w Apathaam i przyprowadziła do Achenaru.

„Clarka czekał wyrok śmierci, lecz ISBW zaoferowała mu układ: wydać swoje kontakty w Świcie Cesarza w zamian za bardziej łagodny wyrok. Clarke skorzystał z oferty i wydał wszystkich których znał. Jego informacje zapewniły mu złagodzony wyrok: areszt domowy w jego domu w Stolicy. Dostał nawet swój samochód. Całkiem niezły układ.”

„Czas upływa i tyłki Świtu Cesarza zostały skopane przez Imperium. Jednak parę byłych wtyczek Clarka przeżyło, i nie są zbyt szczęśliwe że zostały wsypane. Ze względu na agentów ISBW stacjonujących w domu Clarka, nie było dla nich łatwo dostać się do niego, ale w rezultacie powiodło im się. Zatruli jego jedzenie, zgaduję. Okropny sposób na śmierć.”

Imperialna Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego odmówiła komentarza w tej sprawie.