GalNet RADIO

25.02.3302

Wyczyścić Orulas

Przez lata, rzadko zaludniony system Orulas był zdominowany przez Gang Niebieskiej Dłoni, bezwzględnej organizacji przestępczej. Ta bezlitosna banda uczyniła życie mieszkańców nie do zniesienia, a lokalny rząd wygląda na niechętny do działania. Niektórzy spekulują że jest tak dlatego, ponieważ władze otrzymują regularne łapówki od kryminalistów.

Lecz jeden obywatel miał dosyć. Rose Trebek, była żołnierz i weteran niezliczonych kampanii militarnych, ustanowiła defensywną inicjatywę w celu oczyszczenia Orulas – Joint Security Taskforce.

„Mam dość tych szumowin panujących nad moim układem” powiedziała Trebek, „i mam dość rządu patrzącego w inną stronę. Nadszedł czas rozprawienia się z tymi darmozjadami. Ale nie możemy tego zrobić sami.”

„Nasz wywiad donosi że Niebieska Dłoń przewozi swoje zdobycze w dużych konwojach do różnych paserów. Handlują głównie kapsułami ratunkowymi, które sprzedają podejrzanym pseudo-naukowcom przeprowadzającymi nielegalne eksperymenty na ludziach. Potrzebujemy pilotów którzy wpadną, złamią konwój i odzyskają tyle kapsuł ile się da. Potrzebujemy również ochotników do przeczesania systemu i zniszczenia każdego napotkanego okrętu Niebieskiej Dłoni. To powinno uczynić sprawy łatwiejszymi dla Komandorów celujących w konwoje.”

Trebek ma środki aby zaoferować hojne nagrody dla tych którzy wesprą jej kampanię. Zaznaczyła jednak że operacja nie będzie prosta:

„Jeśli nie jesteś doświadczonym pilotem bojowym, niestety nie możesz nam pomóc. Niebieska Dłoń to poważna sprawa. Nie chcę mieć czyjejś śmierci na sumieniu.”

Kampania rozpoczyna się 25 Lutego 3302 roku i potrwa przez tydzień.