GalNet RADIO

18.02.3302

Poszukiwanie ocalonych

Prezydent Federacji Zachary Hudson potwierdził że pozostałości Sharship One znajdują się wśród szczątków które zostały niedawno dostarczone do stacji Leoniceno Orbital. Poszukiwania zaginionego prezydenckiego statku rozpoczęły się dwa tygodnie temu, co poskutkowało w akumulacji tysięcy ton wraków, które zostały poddane wnikliwej analizie przez federacyjnych naukowców. Analiza potwierdziła że pozostałości Starship One zostały zlokalizowane, skłaniając Prezydenta Hudsona do wydania oświadczenia mediom:

„Utrata Starship One pozostaje tragedią, ale muszę się przyznać do poczucia ulgi, wiedząc co spotkało prezydencki okręt.”

Prezydent Hudson następnie zaskoczył wszystkich następującym ogłoszeniem:

„Nasi badacze przypuszczają że zniszczenie Starship One nie było natychmiastowe, i że front statku mógł odnieść mniej uszkodzeń niż reszta okrętu. Oznacza to że jest bardzo mała szansa – i muszę zaznaczyć że jest to mało prawdopodobne – że część załogi mogła być w stanie osiągnąć kapsuły ratunkowe. Dlatego wzywam galaktyczną społeczność do wsparcia drugiego poszukiwania – poszukiwania ocalałych.”

„Piloci którzy chcą dołączyć do poszukiwań powinni skoncentrować swoje wysiłki w sektorze Lyncis, w szczególności w systemach ON-T B3-1, ON-T B3-2, ON-T B3-3, ON-T B3-4 and ST-R B4-3 1, gdzie wierzymy że dodatkowe szczątki statku mogą się znajdować.”

Rozpoczęcie poszukiwań spodziewane jest natychmiastowo.