GalNet RADIO

26.02.3302

Była Prezydent Federacji odnaleziona!

Niedawna federacyjna operacja poszukiwania ocalałych z katastrofy Starship One została ciepło przyjęta przez galaktyczną społeczność, co poskutkowało odzyskaniem tysięcy kapsuł ratunkowych, wiele z nich mieściło żywych członków załogi. Podczas trwających prac nad identyfikacją odnalezionych osób, Prezydent Federacji Zachary Hudson wydał zaskakujące oświadczenie: jedna z kapsuł ratunkowych zabrana do Leoniceno Orbital zajęta była przez byłą prezydent Federacji Jasminę Halsey.

„Kiedy rozpoczęliśmy poszukiwania szczątków Starship One, naszym celem było odkrycie co się stało ze statkiem. Nigdy nie wyobrażałem sobie że znajdziemy rozbitków, a już na pewno, że jednym z nich będzie Jasmina Halsey.”

Zapytany o stan zdrowia Halsey, Hudson odpowiedział:

„Zespół medyczny w Leoniceno opisał stan Halsey jako krytyczny ale stabilny. Wygląda na to że jej kapsuła ratunkowa została uszkodzona i Jasmina odniosła obrażenia, dlatego jest trzymana w śpiączce dopóki jej rany się nie zagoją. Potrwa to zapewne tygodnie. Jeśli jej stan zdrowia się zmieni, zostanę o tym od razu poinformowany.”