GalNet RADIO

02.10.3301

Reportaż z działalności mocarstw


Arissa Lavigny-Duval i jej administracja w zeszłym tygodniu skutecznie przeprowadziła  działania stabilizacyjne, ale po raz kolejny nie udało jej się uniknąć turbulencji w swojej domenie. W wyniku tego, cztery systemy zaczęły kwestionować czy podległość  senator Arissa jest dla nich opłacalna. Niektórzy mają wątpliwości czy problemy dręczące administrację  Lavigny-Duval w ostatnich tygodniach wynikają z jej zaangażowania w zamkniętej sesji Senatu, na której zapadnie decyzja sukcesji tronu Imperium.

W związku z negatywną prasy wokół potencjalnego zaangażowania jednego z patronów Aisling w zabójstwo Imperatora, w poprzednim tygodniu dwa systemy odrzuciły jej zwierzchnictwo, a dodatkowo aż cztery dodatkowych w tym tygodniu. Księżniczka Ludu ma patrzy z nadzieją na odmianę notowań w nadchodzącym tygodniu. W szczególności na jej pomyślność będzie miała wpływ decyzji senatu w sprawie tronu.

Zachary Hudson w tym tygodniu zanotował nieznaczny spadek w notowaniach, ale ogólnie Prezydent utrzymał swoją pozycję w stosunku do innych mocarstw. Jego terytorium było poddane silnym działaniom podważających jego zwierzchnictwo, ale całościowo flota Federacji pod dowództwem Hudsona przetrwał tę burzę bardzo dobrze. Niemiłym cierniem w oku okazała się skarga złożonej przez system Katurru.

Felicia Winters poniosła porażki przy próbę wypracowania porozumień dyplomatycznych w ciągu ostatnich dwóch tygodni, jednocześnie jej dominium było celem znacznych działań opozycyjnych. Dało się słyszeć poważny sprzeciw wobec jej agresywnych rządów oraz nastawienia do pomocy dla systemów jej wymagających. Jej zaplecze CC nie jest tak znaczne jak w ostatnich tygodniach, ale Prezydent Gabinetu Cieni zapewnia finansowanie massmediów do rozprzestrzeniania wartości liberalnych na co najmniej jeden nowy system w tym tygodniu.

Zemina Torval zanotowała ogromny postęp, a jej przedsięwzięcie rozszerzyło swoje wpływy na trzy cenne systemy. Dzięki temu sukcesowi, senator Torval pokazała wszystkim że jej wiek i związane z tym problemy to tylko wytwór wyobraźni jej przeciwników. Posiadając ogromną rezerwy CC Zemina jest w stanie zaoferować kilku systemom szansę by zostać jej preferowanym partnerem handlowym w zbliżającym się tygodniu.

Denton Patreus walczył o zaprowadzenia ładu w swoim terytorium. Destabilizacja wynikała z zaangażowania jego sił w konflikcie z Emperor's Dawn. Koszt tego konfliktu w połączeniu z regularnymi wrogimi działaniami  na terytorium senatora, doprowadziły do utraty jednego bardzo ważnego systemu, inne trzy systemy utrzymał pod kontrolą ale panują w nich zamieszki. Senator zapewne podejmie działania w celu odzyskania zużytych środków co pozwoli mu w przyszłości poprawę notowań.

Polityka Edmunda Mahon'a w tym tygodniu pozwoliła Sojuszowi osiągnąć nowy poziom dobrobytu. Zyski z handlu osiągnęły nowe szczyty, panuje ogólny optymizm, w Sojuszu nigdy nie było lepiej. Wykorzystując dobrą passę z zeszłego tygodnia, dwa wpływowe systemy dołączyły do Sojuszu, a Rada Admirałów potwierdziła skuteczne udaremnienie licznych wrogich najazdów próbujących siać zamęt w kwitnącym złotym wieku Sojuszu.

Li Yong-Rui został rozczarowany, jego próba poszerzenia oferty Sirius nie spotkała się z wystarczającym zainteresowaniem. Inwestorzy Sirius pozostaje optymistami co do przyszłych wyników korporacji, mają na to wpływ działania ukierunkowane ku zamożnym systemom. Także trwające badania nad Sothis Crystalline Gold sprawiły gwałtowny wzrost wartości akcji Sirius.

Archon Delaine i jego bezwzględna załoga odniosła znaczący sukces w tym tygodniu, pokonali oni siły obrońców w HIP 106072. Ci, którzy stawiali opór zapłacił za to własną krwią, a ich rodziny zostały sprzedane do niewoli. Ekspansja Kumo Crew to duży cios dla tych, którzy od miesięcy walczą z tyranią władcy piratów. Analitycy podejrzewają, że liczne ataki na statki uchodźców służyły jako zasłona dymna, która pozwoliła Kumo Crew podbić ten świat.

Pranav Antal upoważnił utopistów do wysłania pomocy humanitarną do systemu Munshin aby wesprzeć przesiedlonych mieszkańców z sektora Pegasi. Najlepszych z pilotów Cmdr.Polevnic pokonał setki lat świetlnych dostarczając bardzo potrzebne środki medyczne. Skupienie się na tej misji miłosierdzia poskutkowało spowolnieniem dalszego rozprzestrzeniania się utopijnych ideałów w otaczających systemach.