GalNet RADIO

25.08.3301

Ostatnie raporty wzmagają obawy wobec Operacji Davy Jones

Stratis Information Group, niezależna grupa analityków politycznych, ekonomicznych oraz spraw obronności, opublikowała szczegółowe wyniki analizy Operacji Davy Jones, trwającego konfliktu pomiędzy Cesarską Marynarki Wojenną a siłami Archon'a Delaine.

Oprócz dostarczania statystyk dotyczących bieżącego rozlokowania sił Imperium i sytuacji na froncie, raport rozbudza obawy co do ogólnego celu działania, stwierdzając, że: "Oficjalnym celem jest pozbycie się z sektora Pegasi sił Kumo Crew, ale jest to jedynie przykrywka dla agresywnej ekspansji Imperium na systemy podległe Federacji".

Analityk grupy - Marcus Orrin zkonkretyzował te obawy: "Marynarka Cesarska zainwestował ogromne ilości sił i środków w zabezpieczenie sektora Pegasi. Trudno mi uwierzyć, że po prostu wycofają się z tego regionu gdy działania wojennych dobiegną końca. Był by to chyba pierwszy przypadek w ich historii. Imperium będzie prawdopodobnie utrzymywać sił okupacyjne w sektorze Pegasi przez jakiś czas po zakończeniu walk z Kumo. "

Cmdr.Driggers

Times of Mars | Interstellar Press