GalNet RADIO

20.08.3301

Krótka retrospekcja

W tej serii patrzymy sie na mniej znane postaci i ich wpływ na kształt galaktyki. W tym tygodniu odwiedzamy kilka osób których wyczyny były opisywane przez media w minionym roku.

Commander Angela Rose

Kariera Angeli Rose rozpoczęła się typowo dorastaniem na stacji kosmicznej pod okiem matki, Maugvahnny Rose. Jej buntownicza natura dała sie poznać już w młodym wieku, kiedy chcąc doprowadzić matkę do furii uciekła z domu aby zostać handlowcem.

Na nieszczęście sprawy nie ułożyły się według jej myśli i wkrótce niedoszły handlarz zszedł na ścieżkę przestępstwa i w końcu został niechętnym (i niezbyt sprawnym) zabójcą. Przystanie do grupy piratów zaowocowało wydarzeniami pokazywanymi rok temu w Underground Channel

Maugvahnna Rose

Wielu tych którzy znali Maugvahnna Rose nazwali by ją bezwględną karierowiczką używając tego określenia w charakterze komplementu. Córka krawcowej i korporacyjnego szczura nigdy nie chciała podążać śladami rodziców i w wieku 23 lat wyszła za najbardziej wpływowego człowieka osiągalnego dla jej pozycji społecznej. Cztery lata później urodziła swoje jedyne dziecko, Angel, ale można powiedzieć, że nigdy się za bardzo nie przejmowała obowiązkami macierzyńskimi. Pracowała nad swoją karierą jako kapitana stacji kosmicznej i zagrała tylko małą rolę w wypadkach które sprowadziły jej córkę na drogę przestępstwa. Przynajmniej ona tak to przedstawia.

Pirat Dread Katherine

Z jej grubymi sięgającymi ramion dredami i ćwiekami koloru szarej stali, tylko niewielu pomyślałoby, ża Katherine jest kimś innym niż piratem. Urodzona w rodzinie bogatych farmerów, Katherine była porwana przez piratów w wieku 19 lat i była świadkiem marderczych rajdów, doświadczenie które spowodowało że już zawsze nienawidziła przejawów agresywnej męskości i mężczyzn jako takich.
Ale jej życie wśród piratów obudziło w niej apetyt do niezbezpieczeństw i wolności, i już wkrótce z własnej woli została piratem. Dziś Pirat Dread Katherine jest jednym z najgroźniejszych korsarzy w tym regionie kosmosu.