GalNet RADIO

20.08.3301

Children of Liberty dają przepis na przyszłość Imperium

Ugrupowanie znane jako "Children of Liberty" wydało dzisiaj kolejne publiczne oświadczenie, tym razem dotyczy ono "rozdroża" na jakim według nich znalazło się Imperium po zamachu na Cesarza Hengist'a Duval'a.

"Wszyscy widzą że Imperium jest na rozdrożu, i to nie tylko ze względu na to kto będzie rządził.  To raczej kwestia tego, czy lider będzie odpowiedzialny wobec swoich poddanych. Imperium od na początku swojego istnienia działało na zasadzie demokracji przedstawicielskiej. W myśl tego ustroju senatorowie byli zgodnie z prawem wybierani przez obywateli do rerezentowania ich woli w Senacie Marlin Duval przewraca się w grobie widząc co się stało z jej szlachetną wizja, została wypaczona i zniszczona przez jej brata i jego potomków.".

Oświadczenie ma na celu wykazać że żaden z obecnych pretendentów do tronu nie wydaje się mieć kwalifikacji do "przywrócenia wolności i honoru" w Imperium. Jednakże w dalszej części pada stwierdzenie że "jak na ironię, Aisling Duval stosuje z nich wszystkich metody najbardziej demokratyczne i ma cele najbliższe naszemu sercu. Być może, gdyby jeszcze bardziej skupiła się na powrocie Imperium do swoich  korzeni, miłośnicy wolności w tej galaktyce mieli by kogo faktycznie wspierać ".

Cmdr.Virgil Kyle