GalNet RADIO

26.08.3301

Turniej ‘XYZ Fight Club’ w systemie Athena

W ten weekend ponownie odbył się popularny turniej dla wojowników znany jako "Fight Club XYZ". Nasi reporterzy byli przy ringu tego spektaklu. Piloci przybyli do systemu Athena by toczyć pojedynki myśliwskie przeciwko sobie w lekkich i średnich jednostkach bojowych.

Niestety pewni przestępcy na początku imprezy obrali sobie za cel jednego  uczestników: Cmdr. Angel Rose. Organizatorzy zostali zmuszeni przeprowadzić ewakuację  stacji Darboux Orbital, ale Cmdrs Rhea i Lynk1973 zapewnili arenom walk pełne bezpieczeństwo dla walczących jak i obserwatorów.

Cmdrs. Bodmans, Danten i Old Sauveur zdominowali rozgrywki lekkich jednostek - potyczki te toczą się w szybkim tempie, nie brak tam kolizji. Cmdrs. DJTruthsayer, Estelath, Ace Rimzy i Jankster zaprezentowali solidne umiejętności jednakże odpadli z zawodów.

W półfinale lekkiej kategorii uczestniczył Bodman - niedawny mistrz Sol Grand Prix - na przeciw za sterami swojej jednostki zasiadł Cmdr. Rainy Day. Rainy Day szybko zużył środki zakłócające oraz doładowania tarczy, Bodman zadał śmiertelny cios - gradem rakiet - akcja ta zachwyciła publiczność.

Następnie toczyły się rozgrywki jednostek średniej klasy (statki takie jak: Courier, Viper, Diamondback Scout) . Cmdr. Synaptic z dużą skutecznością wykorzystywał swoje możliwości DBS-stealh i uniknął ognia rakiet, ale w końcu jego przeciwnik wygrał.

Viper Cmdr. Angel Rose starł się z Courier'em Cmdr. Louise of Darkwater. Widzowie obserwujący wydarzenia na żywo dopingowali dowódcę ze stacji Slough Orbital, ale to nie wystarczyło, aby uchronić przed ostrzałem przeciwnika. Zwycięski Louise of Darkwater awansował do kolejnej rundy.

Prezentując swoje imponujące umiejętności w tym turnieju, ta sama para gladiatorów dotarła do finału w obu klasach. Bodmans i Old Sauveur zasiedli na przeciw sienie za sterami Eagle. W tej potyczce wyższość wykazał Old Sauveur wygrywając tę szybką walke poprzez właściwe wykorzystanie doładowań tarczy. W wyrównanej i decydującej o zwycięstwie w średniej klasie walce statkami typu Courier to Bodman stosując defensywny styl ostatecznie wygrał.

Cmdr. Edgar Starwalker

Lomas Racing News | Interstellar Press