GalNet RADIO

23.04.3301

Wyścig do centrum galaktyki startuje z systemu SOL.

Piloci z całej zamieszkanej przestrzeni gromadzą się na stacji Galileo w pobliżu planety Ziemia, by rozpocząć jeden z najbardziej ambitnych wyścigów w historii. Nazwany Buckyball Run A*, ten wytrzymałościowy wyścig rzuca wyzwanie pilotom, polegające na dotarciu do gigantycznej czarnej dziury w centrum galaktyki - Sagittarius A*, w najkrótszym możliwym czasie. Konkurs ten jest najnowszą odsłoną popularnych wyścigów "Buckyball Runs"*, serii nieoficjalnych rajdów w galaktyce.

Według Mirany Ortilano, rzeczniczki prasowej wydarzenia, wybór Sagittarius A* jako mety jest podyktowany jego znaczeniem jako centrum galaktyki Drogi Mlecznej. "To pielgrzymka w wielu różnych intencjach. Po prostu pomagamy pilotom dostać się tam szybciej."

Buckyball Run A* różni się jednak od poprzednich konkursów. Tym razem wyzwanie pozostanie stale otwarte. Tłumacząc taką decyzję, Mirana Ortilano dodaje: "To pierwsze długodystansowe wyzwanie. Nie trzeba dodawać, że ryzyko i wymagane zaangażowanie pilotów jest znacznie większe niż w poprzednich wyścigach."

Chociaż nie ma żadnych nagród do wygrania, stwierdziła "Istnieją wymierne korzyści. Commanderzy uczestniczący w wyścigach "Buckyball" są niewątpliwie lepszymi pilotami. Zyskane umiejętności pozostaną z nimi przez całe życie."

"Buckyball Braben Star-to-Shining-Star Memorial Trophy Dash" znany po prostu jako "Buckyball Run", nie jest zatwierdzony przez żadną oficjalną organizację. Piloci pragnący wziąć udział w konkursie proszeni są o rejestrację bezpośrednio u przedstawicieli "Buckyball Run".

W czasie audycji, rekordzistą najszybszej podróży z Galileo do Sgr A* jest CMDR Anuranium, przewodzący frakcji Faulcon DeLacy Anaconda.

Léonard Chamberlain - korespondent Galnet News.

*Buckyball (synonim Buckminsterfullerene) - fuleren węglowy C60 posiadający molekuły złożone z 60 atomów ułożonych w wielościan przypomanający sferę. Nazwa pochodzi od imienia i nazwiska futurysty i architekta Buckminstera Fullera. Jedena z jego konstrukcji - kopuła geodezyjna - jest łudząco podobna do struktury C60. - przyp.tłum.