GalNet RADIO

27.04.3301

Prezydent Halsey potępia działania Patron’s PrinciplesW ten weekend byliśmy świadkami potyczki pomiędzy siłami Imperium i Federacji w małym, ale znaczącym systemie Volungu. Raporty wskazują, że konflikt został rozpoczęty przez Patron’s Principles, organizacji przynależnej do imperium z siedzibą w pobliskim Liaedin.

Przez lata Liaedin znajdowało się w stanie wojny domowej o kontrolę nad systemem pomiędzy rodzinami Faveol i Blossom. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia a rodzina Faveol zajęła urząd gubernatora systemu.

Niestety wygląda na to, że spór  pomiędzy tymi rodzinami ponownie nabiera na sile. Przyczynia się do tego próba ekspansji swoich wpływ poza granice Liaedin przez Patron’s Principles .

Prezydent Halsey potępił działania Patron’s Principles, nazywając je "lekkomyślnym porzuceniem ciężko wywalczonego pokoju". Marynarka Federacji skierowała mała flotę do odparcia inwazji, jednocześnie zwróciła się do Dowódców zainteresowanych zabezpieczeniem Volungu o zgłaszanie się do czynnej służby na pokładzie stacji Jemison Refinery.

Zapytany o komentarz,  Kanclerz Blaine stwierdził, że Patron’s Principles działali bez wiedzy i poparcia Senatu Imperium. Jednocześnie informujemy że członkowie East India Company zostali wysłani do tego niestabilnego obszaru w celu negocjacji pokojowych.